Tábor 2024

Tábor je vrcholem skautského roku a možností vyzkoušet si naostro dovednosti získané na schůzkách a výpravách.

Termín: 27.7.-10.8 TÁBOR (9.-10.8. NÁVŠTĚVNÍ DEN)

Místo: Tábořiště Nový Svět u Doks (přesné souřadnice najdete v e-mailu z důvodu bezpečnosti)

Jak se přihlásit: do 25. května vyplňte online přihlášku na www.clenove.skautiturnov.cz (ideálně dříve).V případě, že Vám nefunguje přihlašování, ozvěte se na mail Káňi (Marie Jiřičková): kana@skaut.cz

Cena: 4 000 Kč/dítě na 14 dní, na 1 týden 3 000 Kč/dítě, částku je potřeba uhradit do 30. 6. 2024 (po domluvě je možné platbu rozdělit), platební údaje zjistíte na  www.clenove.skautiturnov.cz . Preferujeme 14 denní účast, v případě, že byste chtěli dítě přihlásit jen na týden, je nutné to předem konzultovat s vedoucími oddílu.

Stavba

PŘÍPRAVA TÁBOŘIŠTĚ .

Tentokrát jedeme po lomnických skautech, kteří před svým táborem stráví týden navíc s rovery na stavbu – v tento týden 6.-13.7. bychom nejspíše uspořádali jednorázový výlet na tábořiště a skautům pomohli se stavbou. Zároveň se pec, sauna, latríny atp. budou ideálně stavět již na naší víkendové akci 14.-16. 6. 2024. O všem vás budeme informovat.

Začátek tábora 27.7.2024

Začátek tábora bude klasicky v sobotu, děti přivezte na označené parkoviště (souřadnice najdete před táborem v e-mailu) mezi 13.-14. hodinou. Není možné dojet autem až na tábořiště. Prosím, mějte připravené veškeré doklady, vybereme si je na srazu.

V případě nutnosti pozdního příjezdu informujte předem na telefonním čísle vedoucího tábora.

DOKUMENTACE

Před odjezdem je nutné odevzdat správně vyplněné a kompletní dokumentace dítěte, tyto dokumenty jsou nutné. Bez této dokumentace dítě nemůže na tábor odjet! Veškeré potřebné formuláře získáte po přihlášení dítěte, kde si je pohodlně stáhnete s předvyplněnými údaji, jedná se o údaje: informace pro zdravotníka a hl. vedoucího, souhlas rodičů s poskytováním informací o zdrav. stavu dítěte, bezinfekčnost, posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci (vydává lékař), posudek o práci s dětmi (vydává lékař) – účastníci nad 15 let, případně potravinářský průkaz (vydává lékař) – pro účastníky nad 15 let). Dále přidejte kopii průkazu zdravotní pojišťovny, Při příjezdu se tyto dokumenty vyberou, při převzetí je žádoucí konzultace se zdravotníkem/vedoucím tábora ohledně zdraví dítěte (podávání léků, alergie, reakce atp.).

• Léky zabalte zvlášť, popište a před odjezdem předejte spolu s dokumenty zdravotníkovi akce

Konec tábora a návštěvní den

Konec tábora je plánovaný na 10.8. 11:00. S dětmi ukončíme tábor již 8.8., jelikož z 9. na 10. 8. je plánován návštěvní den a zakončení tábora spolu s rodiči.

BOURÁNÍ 10.8.2024

Po návštěvním dnu se v sobotu bude bourat celé tábořiště, budeme vděčni za vaši pomoc ještě během celé soboty. Aktuálně sháníme dostatek větších aut na odvoz věcí do Turnova a Lomnice nad Popelkou. Bližší informace poskytneme v červnu.

Návštěvní den se KONÁ pouze na jeho konci.

Prosím, nenavštěvujte děti v průběhu tábora. V nutných odůvodněných případech nám zavolejte a domluvíme případně předání věcí apod.

Vedoucí tábora: Marie Jiřičková – Káňa (+420 734 104 386, kana@skaut.cz)
Zdravotník: Eva Dostálová – Evča (+420 733 102 093, evca@skaut.cz)
Zástupce vedoucí: Rozálie Poslušná – Azor (+420 733 793 121, poslusnaroza@seznam.cz)

V případě nutnosti máme táborový telefon, pokud se nedovoláte, napište SMS a my zavoláme zpátky. Táborový telefon: + 420 734 104 386 (vedoucí tábora: Marie Jiřičková)

Protože se letos neuskuteční návštěvní den, o to více uvítáme dopisy!

Adresu zde naleznete zveřejněnou v červnu.

(V případě balíku napište nad jméno dítěte jméno Jiřičková, aby bylo možné převzetí na poště vedoucím)

Sháníme

S sebou

Co s sebou: Co s sebou dítě potřebuje na tábor? Dozvíte se zde. První společné jídlo pro táborníky je v sobotu večeře, přibalte dětem tedy pití, svačinu.

Na co se děti mohou těšit:

• Celooddílový program i aktivity v družinách
  • Táborovou hru, která bude letos hodně dobrodružná, akční, ale také plná zábavy!
  • Tábornické dovednosti: společné stavění jednoduchých vázaných staveb, spaní pod širákem, rozdělávání ohně, vaření na ohni atd.
  • Večerní programy sdílení zážitků s ostatními, ale i zamyšlení – na společném Yunkhanu se zpěvem a hraním na hudební nástroje
  • Putování okolní krajinou
  • Noční hra (resp. hra po setmění)
  • Táborové ohně včetně slibového ohně